(Slovenčina) Letné kvetinové čaje

V daném jazyce není dostupné For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Viete o tom, že i mnohé kvety, ktoré v záhradke pestujete pre ich krásu, sa dajú použiť do čajov? V lete ich ani nemusíte dopredu sušiť, použite ich čerstvé.

Ja si zmesky robím iba občasne, aby si telo na bylinky nezvyklo a potom v čase choroby by bol liečivý účinok prírody oslabený. Zmesky robím od oka, podľa toho, čo záhrada práve ponúka.

Ako základ rada používam listy z čiernych ríbezlí a z ginka. Listy z čiernych ríbezlí posilňujú imunitu, ginko podporuje prekrvenie drobných vlásočníc a pamať.

Pridala som červené ružové lupienky, žlté kvietky divozelu, ten inak pomáha pri kašli a posiluje organizmus. Odštipla som zopár celých kvietkov nechtíka, ktorý  pôsobí dobre na žlčník a pečeň.

Do letných kvetinových čajov rada používam i slezovú ružu.

A   ešte jeden skvelý tip: Pridajte do čaju kúsky jabĺčka, sladkej hrušky alebo zopár mirabeliek. Čaj získa na aróme a nebudete mať ani potrebu ho prisládzať, pretože ho ovocie mierne a prirodzene osladí.

Monika

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *