(Slovenčina) Letné kvetinové čaje

Leider ist der Eintrag nur auf Slowakisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Viete o tom, že i mnohé kvety, ktoré v záhradke pestujete pre ich krásu, sa dajú použiť do čajov? V lete ich ani nemusíte dopredu sušiť, použite ich čerstvé.

Ja si zmesky robím iba občasne, aby si telo na bylinky nezvyklo a potom v čase choroby by bol liečivý účinok prírody oslabený. Zmesky robím od oka, podľa toho, čo záhrada práve ponúka.

Ako základ rada používam listy z čiernych ríbezlí a z ginka. Listy z čiernych ríbezlí posilňujú imunitu, ginko podporuje prekrvenie drobných vlásočníc a pamať.

Pridala som červené ružové lupienky, žlté kvietky divozelu, ten inak pomáha pri kašli a posiluje organizmus. Odštipla som zopár celých kvietkov nechtíka, ktorý  pôsobí dobre na žlčník a pečeň.

Do letných kvetinových čajov rada používam i slezovú ružu.

A   ešte jeden skvelý tip: Pridajte do čaju kúsky jabĺčka, sladkej hrušky alebo zopár mirabeliek. Čaj získa na aróme a nebudete mať ani potrebu ho prisládzať, pretože ho ovocie mierne a prirodzene osladí.

Monika

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.